En Kolay İşletme Hesabı Google Yorumları Nasıl Silinir?

4 minutes, 57 seconds Read

 

Google’da yorumlar nasıl kolayca silinir?

Google Haritalar, Google Hesapları ve Google İşletme işletmelerin kullanımına açıktır. Kötü Google değerlendirmeleri işletme hesaplarından nasıl kaldırılır?

Google Haritalar ve İşletme Hesapları mevcuttur.

Kullanıcıların kendi hesaplarında yaptıkları yorumlar bir işletmenin imajını etkileyebilir. Ancak bazen işletmeler kasıtlı olarak alakasız ve olumsuz yorumlarla hedef alınmaktadır. İşletmelerden Google yorumlarının nasıl kaldırılacağına ilişkin bir kılavuz hazırladık.

İşletmeler için Google değerlendirmeleri nasıl silinir?

Google haritalar ve google işletme hesapları incelemeleri, herhangi bir işletmenin itibarı için çok önemlidir. Google haritalar, müşterilerin hizmetleri veya şirketleri aradıklarında gördükleri ilk incelemelerdir. Peki google yorumları nasıl silinir? Google yorumları nasıl silinir? İşte Google yorumlarını kaldırma rehberi.

1. Yorumları asla görmezden gelmeyin.

Müşteriler hesabı eleştirebilir. Müşteri geri bildirimlerini dikkate alın ve olumlu geri bildirimler verin. Müşterilerinizden ne kadar çok olumlu geri bildirim alırsanız, ilişkiniz o kadar güçlü olacaktır.

Olumsuz yorumları Google hesabınızdan nasıl kaldırabilirsiniz? Müşteriyi dinleyin ve sorunu çözmeye yardımcı olacak geri bildirimler sunun. Google yorumlarını silmek için yapmanız gereken ilk şey müşteri şikayetini ele almaktır.

2. İletişimde kalın ve müşterilerinizle bağlantıda kalın

Müşterilerinizle e-posta vb. yollarla iletişim halinde olun. Müşterilerinizle düzenli olarak iletişime geçebilirsiniz. Müşterilerinizi önemserseniz güvenilirliğiniz artacaktır.

Müşterilerle iletişim halinde kalarak Google yorumları silinebilir. Bu, hesabınıza kötü yorum bırakan müşterileri geri kazanmanızı sağlayacaktır. Onları haklı olduklarına ikna etmek için her zaman müşteri odaklı bir strateji kullanın.

3. Müşterilerden yorumları silmelerini isteyin

Yukarıdaki adımları izleyerek olumsuz yorumları işletme profilinizden kaldırabilirsiniz. Olumlu geri bildirim sağladıysanız müşterinizden olumsuz geri bildirimlerini silmesini isteyebilirsiniz. Müşterinizden yorumları silmesini istemek faydalı olabilir. Bunun yerine, alınan olumlu geri bildirimler hakkında yorum yapabilirsiniz.

Olumlu geri bildirimleri okuyan ve işletmeniz hakkında yeni geri bildirimler alan müşteriler, işletmenizin iletişime açık olduğu izlenimini edineceklerdir.

Google müşteri yorumları nasıl silinir? Müşteri, Google’dan yorumları nasıl kaldıracağını bilmiyorsa ne yapabilirsiniz? İşte adımlar.

 1. Google Haritalar’ı açın
 2. Sol üstteki menü satırlarına tıklayın.
 3. Yorumlar’a ve ardından Kişisel Katkılar’a tıklayın.
 4. Bir sonraki bölüme erişmek için yorumunuzun yanında görünen bağlantıya tıklayın.
 5. Olumlu geri bildiriminiz varsa olumsuz yorumları düzenleyin veya silin.

Google Yorumları kişisel olarak nasıl silinir?

Google Yorumlarını hızlı ve kolay bir şekilde silmek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Olumsuz yorumları olumlu olanlarla değiştirebilirsiniz.

 1. Google Haritalar’a herhangi bir web tarayıcısından erişilebilir.
 2. Sol üstteki menüyü kullanarak giriş yapın.
 3. Yapmak istediğiniz katkıya tıklayın.
 4. Yorumlar’ı seçin
 5. Silinecek yorumları seçin
 6. Sil veya Düzenle arasında seçim yapabilirsiniz.

Sahte Google Yorumları nasıl kaldırılır?

Müşteri yorumları her zaman gerçek müşterilerden gelmez. Bölgenizdeki rakipler olan Google Haritalar kullanıcıları, arama sonuçlarında avantaj elde etmek için olumsuz yorumlar bırakabilir. Sahte Google yorumlarını hesabınızdan nasıl kaldırırsınız?

Sahte Google incelemeleri nasıl kaldırılır?

Sahte Google İncelemelerini kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Rapor Yorumları

Sahte yorumu raporlayarak ya da silerek kaldırabilirsiniz.

 1. Google My Business’ı açın
 2. İşinizi Seçin
 3. Menüden Yorumlara Atla
 4. Hakkında şikayette bulunmak istediğiniz yorumu seçin
 5. Menü Gir
 6. Sahte yorumlar uygunsuz olarak işaretlenmelidir.

2. Olumlu Yorumları Artırın

Hesabınızdaki olumsuz yorumlardan ziyade olumlu yorumları artırarak bundan kaçınmak çok daha kolaydır. Müşteri yorumlarını incelerken, daha iyi kararlar almanıza yardımcı olması için olumlu yorumların sayısını artırın.

3. Sahte yorumlara tepki vermek

Sahte yorumlar olsa bile yanıt verebilirsiniz. Okuyucularınız, müşterilerinizin olumsuz deneyimlerini önemsediğinizi bilecektir. Hesabınıza gönderilen sahte yorumlara her zaman olumlu ve çözüm odaklı bir şekilde yanıt verin.

4. Google iletişimi hızlandırıyor

Sahte yorumları hesabınıza bildirirseniz büyük olasılıkla hızlı bir yanıt alamazsınız. Bu gibi durumlarda, kötü yorumları kaldırmak için iletişiminizi artırmanız önerilir. İşte atmanız gereken adımlar.

 1. Google Benim İşletmem
 2. Destek Girin
 3. Sorununuzla İlgili Daha Fazla Yardıma mı İhtiyacınız Var?
 4. E-posta, sohbet veya geri arama dahil olmak üzere çeşitli iletişim yöntemlerinden birini seçebilirsiniz.

5. Yorumları Teşvik Edin

Web sitenizin veya sosyal medyanın yorum bölümüne bir bağlantı paylaşın. Bu sayıyı artıracaktır. Müşterilerinizi bu bağlantıya yönlendirerek olumlu geri bildirimde bulunmaya teşvik edebilirsiniz.

6. E-posta ile yorum gönderin

Müşterilerinizden şirketinizle çalışma deneyimleri hakkında olumlu geri bildirimde bulunmalarını isteyebilirsiniz.

Google Yorumlarını neden silmelisiniz?

Google İşletme hesabınızda yayınlanan Google incelemelerini ve yorumlarını silmeniz neden önemlidir? İşletmeler ve kullanıcılar Google haritaları ve işletme hesabını kullanabilir. Bu hizmet, kullanıcıların Google’da işletme ve hizmet aradıklarında yorum bırakarak işletmeleri derecelendirmelerine olanak tanır.

Kötü yorumlar Google işletme hesabınızın güvenilirliğine ve itibarına zarar verir. Bu nedenle Google İncelemelerini silmek önemlidir. Google Yorumları nasıl sileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Similar Posts