En Çok Kullanılan Tüm Emojiler ve Anlamları 2023

13 minutes, 54 seconds Read

Kullanımdaki En Yaygın Emojiler ve Anlamları, 2023

Günlük hayatımızda cep telefonlarıyla mesajlaşırken sık sık ifadeler ve emojiler kullanıyoruz. İnternetin ortaya çıkışı ve cep telefonu kullanımının artması, mesajlaşmada yeni bir dilin, özellikle de emojilerin ortaya çıkmasına neden oldu. Aile üyeleriyle konuşurken kullandığımız tüm emojileri listeledik.

Emoji nedir?

Emoji veya gülen yüz, sosyal medya sitelerinde ve uygulamalarında bir mesajı iletmek için kullanılan bir semboldür.

Emoji alfabesi çok çeşitli emojiler içerir. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından kullanılan emojiler tanıdık nesnelerdir. Birçok farklı emoji türü vardır. Bunlar arasında hayvan emojileri (çeşitli hayvanlar dahil), yazılım emojileri (bir dizi yazılım simgesi dahil), insan emojileri (emojiler dahil), bayrak emojileri vb.

Emojiler farklı platformlara göre değişir. Emojiler platforma bağlı olarak değişir. Örneğin whatsapp ve iphone emojileri farklılık gösterebilir.

Emojilerin birçok farklı çeşidi mevcuttur. Hepimizin bildiği yüz ifadeleri ve nesnelerin yanı sıra hayvanlar, iklimler ve yerler ile yaygın nesneleri de içerirler. Genellikle ek karakterlerin birleştirilmesiyle oluşturulurlar.

Emojilerin Tarihçesi

Muhtemelen arkadaşlarınız ve müşterilerinizle iletişim kurmak için emojileri kullanıyorsunuz. Shigetaka Kurita 1998-1999 yılları arasında Japonya’da ilk emojiyi yarattı.

Emojiler, müşterilerin dijital olarak iletişim kurmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Emojinin boyutu 12×12 pikseldir. Kurita, birincil emojiyi lokasyonun bulunduğu şehirdeki hayvanlar, insanlar ve evlere odaklanarak tasarladı.

Emojiler ve Anlamları

1997 yılına gelindiğinde emojilerin kullanımı ve popülerliği hızla artmıştı. Bunu ilk fark eden Nicolas Loufrani oldu ve dijital ortamlarda ASCII ifadelerine karşı kullanılabilecek daha canlı ve çekici emojiler yaratarak gülen suratlarla denemeler yapmaya başladı. noktalama işaretleri 🙂 .

Loufrani işe grafik yüz ifadeleri kullanarak emojiler yaratmakla başladı. Vizyonu, bunların dijital ortamlarda tanınırlığı artırmak için kullanılabileceğidir.

Bu emojiler günlük konuşmalarımızda kullandığımız emojilere çok benziyor. Öfke emojileri, bayrak emojileri, kutlama emojileri, eğlence emojileri, spor aktivitesi emojileri, iklim emojileri, yemek emojileri, hayvan emojileri, gezegen emojileri ve meslek emojileri ortaya çıktı.

Günlük konuşmalarımızda kullandığımız emoji ifadeleri bir yüz özellikleri sözlüğünün oluşturulmasına yardımcı oldu. ABD Telif Hakkı Ofisi, yüz özellikleri sözlüğü üzerindeki çalışmayı 1997 yılında tescil etti. 1998’de .gif dosyası indirilebilir ve web sitelerinde kullanılabilir hale geldi.

2000 yılından bu yana, cep telefonlarındaki mesajlaşma işlevi daha popüler hale geldi. İnsanlar emojileri eğlenmek veya konuşmalarının konusunu vurgulamak için kullanmak üzere gülen yüz sözlüğü emoji paketini satın almaya başladı.

2001 yılından sonra smiley ve emojilerin kullanımı yaygınlaştı. Dico smileys e-kitabı da yayınlandı. Smiley, nokia motorola samsung ve diğer uzman şirketlerin emojileri kullanmasına izin verdi.

emoji, emoji isimleri, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları, emoji isimleri, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları, emoji alfabe anlamları

2023’te Anlamlarıyla Birlikte En Popüler Emojiler

Emojiler nedir ve ne anlama gelir? Onları internette, sosyal medya platformlarında veya hücresel mesajlaşmada mesajlaşırken kullanırız. Aşağıdaki listemiz, anlamları da dahil olmak üzere emojiler hakkında tüm bilgileri içermektedir.

Emojiler ve Anlamları

El Emojisi Anlamları🤲

El emojileri sosyal medyada, web’de ve uzun fikirleri iletmek için sıklıkla kullanılır. Bunları hızlı bir fikri göstermek veya bir konuyu açıklamak için kullanırız. Bu el emojisi ne anlama geliyor? El işareti emojilerini artık değerlendirebilirsiniz.

Upturned Palm Adjacent hand Emoji ne anlama geliyor?

Bu emojinin genellikle manevi anlamları vardır. Bu emoji dua etmek, dilek dilemek ve her şeyin yolunda gitmesini istemek için kullanılabilir. Mesajlarda, sıklıkla başka birinden bir şey talep etmenin bir yolu olarak kullanılır. Kelimenin ikinci bir anlamı da minnettarlık, mutluluk ve neşeyi ifade etmektir.

Açık Parmaklar Emoji Anlamı 👐

Bu, birilerine ulaşmak istediğiniz anlamına gelir. Sevdiklerinize ya da özlediğiniz birine ulaşabilirsiniz. Sevgiyi ve dürüstlüğü sembolize eder. Açık avuç içi emojisi sarılmayı veya kucaklamayı temsil etmek için de kullanılabilir.

Alkış Emojisi 👏, 👏 anlamına gelir

Alkış, iyi uygulanmış, takdir edilmiş ve iyi anlamına gelen sabit bir emojidir. Bu emoji birini tebrik etmek veya bir şeyi onaylamak için kullanılır. Onaylamak için kullanılır. Genellikle bu emoji, birisi yapmaması tavsiye edilen şeyi yaptığında da kullanılabilir 🙂 🙂 🙂

Yani 🤝 El Sıkışma Emojisi

El sıkışma en popüler emojilerden biridir. Bu emoji genellikle belirli bir konuyu onaylamak veya fikir alışverişinde bulunmak için kullanılır. İkinci bir anlamı ise vedalaşmaktır.

Emojiler ve Anlamları👍

Birçok emoji ve anlamları arasında beğeni emojisi, bir ifadeyi onaylamak için sıklıkla kullanılır. Başparmak yukarı, onaylamanın ve doğrulamanın bir yoludur. Beğendim, Arap ülkelerinde parmak kaldırma olarak görüldüğü için hakaret olarak yorumlanabilir.

Yumruk Emojisi 👊 anlamına gelir

En çok anlamı olan emoji muhtemelen en çok kullanılanıdır. Bir konudaki anlaşmayı ifade etmek veya arkadaşları selamlamak için kullanılabilir. Hoş geldiniz anlamına da gelebilir. Birini yumrukla tehdit etmek için de kullanılabilir.

Kalkık Yumruk Emoji Anlamı ✊

Emojiler söz konusu olduğunda kaldırılmış yumruk muhtemelen en popüler emojidir. Bu emoji, iş arkadaşları arasındaki mesajlaşmalarda belirli bir enerji seviyesini ifade eder. Birinin bir şey hakkında düşündüğünü iletmek için kullanılır. Mesaj hem günlük hayatta hem de siyasi tartışmalarda kullanılabilir.

Orta Parmak El İşareti Emojisi 🖕 şu anlama gelir

Bu emoji, diğerleri ve anlamları arasında, birine hakaret etmek, küfretmek veya aşağılamak için kullanılır. Bir tartışma sırasında bir kişiye hakaret etmek için bir metin mesajında kullanılır.

V Parmak Emoji Anlamı ✌

V-parmak Emojisi, 1960’larda moda ve felsefeleriyle moda olan hippilerin barış işaretidir. Zafer ve direnişin sembolüdür. Bu emoji belirli kadın bacaklarını temsil eder.

Boynuz Parmak Sinyal Emojisi şu anlama gelir 🤘

Anlamları ile emojiler rock müzik hayranları tarafından kullanılabilir. Metalik rock müzikten hoşlanan insanlar tarafından kullanılır. Budist inancında bu emoji aldatmayı ve kötü şansı temsil eder. Ayrıca şeytanı selamlamak ve selamlaşmak için de kullanılabilir.

Emoji İşaretlerinin Hepsi Doğru Kullanılıyor👌

Bu el hareketi Avusturya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da olumlu olarak kabul edilir, ancak günlük yaşamda kullanıldığında olumsuz ve aşağılayıcı olarak yorumlanabilir.

Düğümlenmiş Parmaklar anlamına gelen emoji 🤞

Düğümlü parmak emojisi bir arkadaşa iyi şanslar dilemek için veya başka bir şey için kullanılabilir. Bu işaret küçük çocuklar tarafından yemin etmek veya söz vermek için kullanılır.

Seni Çok Seviyorum Emojisi 🤟

Yumruğun uzatılması ve serçe parmak, başparmak ve işaret parmağının kullanılmasıyla oluşturulan bu emoji, Kuzey Amerika dilinde Seni Seviyorum anlamına gelmektedir. Bu işaret farklı kültürlere ve uluslararası konumlara göre değişiklik gösterebilir.

Vulcan Selamo Emoji Yani 🖖

Bir emoji oluşturmak için parmaklarınızı eşit şekilde yanlara doğru açın. Star Trek’ten çok iyi bilinen Mr. Spock en popüler selamlama resmidir. Bu selamlamanın orijinal adı volkanik selamlamadır ve uzun yaşa, başarılı ol anlamına gelir.

Koroner Kalp Emoji Anlamları 💓

Kalp emojileri birçok farklı renk ve temaya sahiptir. Sosyal medyada ve çevrimiçi ortamda kullanılan en yaygın koroner emojiler aşağıda listelenmiştir. Aşağıdaki listede, anlamlarını görmek için koroner emojileri diğer emojilerle karşılaştırabilirsiniz.

Mavi Koroner Kalp Emoji Anlamları 💙

Mavi koroner kalp emojileri, konuştuğunuz kişinin sizi koruduğunu göstermek için kullanılır. Mavi koroner kalp emojileri platonik veya karşılıksız sevgiyi ifade etmek için kullanılabilir.

Siyah Koroner Kalp Emojisi Anlamı 🖤

Siyah koroner kalp emojileri sosyal medya mesajlarında ve paylaşımlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Siyah koroner kalp emojisi hayal kırıklığını, mutsuzluğu ve kederi temsil eder. Bu emoji olumsuz ve mutsuz durumları ifade etmek için kullanılabilir. Bu emoji kızgın eşler tarafından kullanılır.

Mor Koroner Kalp Emojisi Anlamı 💜

Mor koroner kalpler emojisi sevgiyi, arkadaşlığı ve iyi arkadaşlığı temsil eder. Mor koroner kalpler emojisi genellikle yakın arkadaşlık tarafından kullanılır.

Koroner Kalp Emojisi Deneyimsiz Anlamı💚

Diğer emojilerin aksine yeşil kalp emojisinin anlamı genellikle olumlu ifadelerde kullanılır. Sevgi, dostluk, nezaket ve arkadaşlığı vurgulamak için kullanılır. Deneyimsiz koroner emojisinin anlamı da doğa sevgisi ile ifade edilir.

Sarı Koroner Emoji Anlamı💛

Sarı koroner emoji, yaşamdaki mutluluğu ve neşeyi temsil eder. Biyografilerde ve mesajlarda, sarı koroner kalp emojisi, hayatın yönünde mutlu bir şekilde yaşamayı ifade etmek için kullanılır. Altın kalp de anlamları olan sarı koroner bir emojidir.

Kahverengi Koroner Emoji Anlamı🤎

Kahverengi koroner emoji aşkı, sevgiyi ve sevgiyi temsil etmek için kullanılır. Bu emoji, şeker severlerin onsuz yaşayamayacağı çikolata aşkını vurgular. Emojinin anlamlarından biri de doğayı ve ağaçları sevmektir.

Pembe Koroner Kalp Emojisi Anlamı 💓

Pembe kalp yükselen emoji, büyüyen ve derinleşen bir aşkın sembolüdür. Mutlak sadakatin ve koşulsuz sevginin sembolüdür.

Kelebek Emoji Anlamı 🦋

Kelebek emojisi, kelebeği masumiyetin, sınıfın ve klasın sembolü olarak temsil eder. Mesajlaşmada ise sevgi, tatlılık ve mutluluğu ifade etmek için kullanılır.

Kiraz Emojisi ne anlama geliyor?

Kiraz emojisi daha genç, daha enerjik kadınları tanımlamak için kullanılabilir. Bu anlamlar genellikle mesajlaşmalarda kullanılır. Ancak kiraz normalde bir meyve olduğu için onu meyve olarak kullanmaya çalışın 🙂 bazı insanlar onu çok sayıda anlamda kullanabilir.

4 Yapraklı Yonca Emojisi Ne Anlama Geliyor 🍀

4 yapraklı emoji yüksek bir olasılığı temsil etmek için kullanılır. Dört yapraklı bitkiyi de temsil edebilir, ancak kültürel olarak şansla ilişkilendirilir.

3 Yapraklı Yonca Emoji Anlamı ☘

3 yapraklı yonca emojisinin anlamı genellikle naiflik ve yoncaya atfedilir. Bu emoji Hristiyan Üçlüsünün bir parçası olarak kullanılabilir.

Elmas Emojisi Ne Anlama Geliyor 💎

Elmas emojisi zenginliği ve mücevherleri temsil eder. Bu emojinin zıt anlamı vardır: evlilik, düğün töreni ve nişan. Pahalı ürünleri göstermek için kullanılır.

3 Yıldız Emoji Anlamı ✨

Grup, bir takımyıldızı veya yıldız takımyıldızlarıdır. İyi ve ışığı ifade etmek için kullanılır. Açık, iyi, güzel ve canlı anlamında kullanılır. Rüya yorumlarında kullanılır.

Güneş Emojisi Anlamı ☀

Güneş, parlak gün, güneşli iklim ve iklim, güneş emojisinin eşanlamlılarıdır. Hafiflik, ev ve sıcaklık ile ilgili bağlamlarda kullanılabilir.

Balon Emoji Anlamı 🎈

Balon emojisi belirli etkinlikleri temsil eder. Örneğin, futbol, basketbol veya doğum günü kutlamaları. Bu emoji belirli etkinlikleri temsil eder.

Kurdele Emoji Anlamı 🎀

Kurdele emojisi kutlama anlamına gelir. Fitness günleri ve diğer durumlar için kullanışlıdır.

Zarf Emojisi ne hakkında?

Apple ve WhatsApp platformları gelen kutusu için bu emojiyi kullanır. Harf emojisi zarf emojisi ile temsil edilir. Posta kutusu, e-posta göndermek ve almak için kullanılan bir semboldür.

Kiss Emoji ne anlama geliyor

Çocuk emojisi ne anlama geliyor?

Laje Emoji Yani 🌷

Lale en yaygın çiçek emojisidir. Lale baharın gelişini duyurmak için kullanılır ve çeşitli anlamlarda naifliği ve nezaketi ifade etmek için kullanılabilir. Lale aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu’nun bir sembolüdür ve tarihle ilgili konularda sıklıkla kullanılır.

Whatsapp Emoji Anlamları

Cep telefonu kullanımı arttıkça, mesajlaşma özellikleri de giderek daha popüler hale geldi. 2001 yılından sonra tüm platformlarda emoji kullanımı arttı. Dünyanın en büyük mesajlaşma platformu olan Whatsapp da emojileri en çok kullanan platformlardan biri. Aşağıda whatsapp’ın emojilerinin anlamları yer almaktadır.

Koroner kalp, emojinin temsil ettiği şeydir❤Bugeleneksel aşk görüntüsüdür. Aşkı, romantizmi veya sevgiliyi ifade edebilir. Birçok farklı şeyi ifade etmek için kullanılabilir. Hem kız arkadaşlar hem de erkek arkadaşlar bu ifadeyi kullanır.

Gülen Yüz Emojisi 😁, 😁 anlamına gelir: Whatssap’taki en popüler emoji budur. Bu emoji yapıcı durumları tanımlamak için kullanılabilir. Mutluluk veya neşe mesajı iletmek için kullanılır.

Instagram Emoji Anlamları

En yaygın kullanılan görsel paylaşım hizmeti olan Instagram, Facebook tarafından satın alınmasının ardından artık müşterilerine mesajlaşma hizmeti de sunacak. Emojilerin farklı anlamları olduğu gibi Instagram emojii’lerinin anlamları da platforma göre değişiyor. Aşağıda instagram emoji tanımlarını listeledik.

Standlar Ayrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:Üç Kalp Gülen Yüz Emojisi 🥰: Üç kalp gülen yüz emojisi genellikle aşıklar arasında kullanılır. Bu emoji genellikle aşıklar arasında aşık olduklarını göstermek için kullanılır. Romantizm ve aşka aittir.

Ukala Kendini Beğenmiş Gülen Emoji 😏 Ne anlama geliyor : Kendini beğenmiş gülen emoji cinsel ve flörtöz anlamlar için kullanılır.

Snapchat Emoji Anlamları

Snapchat, resim ve video paylaşımı için en popüler platformdur. Bununla birlikte, emojileri benzersizdir. Snapchat emojileri hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz.

Bu bir gülen mutlu yüz emojisi 😁 : Kaygısızlığıtemsil etmek için kullanılan bir sembol Aşağıda nasıl başlayacağınıza dair bazı örnekler verilmiştir: kaygısızlıkGenellikle iş arkadaşları tarafından mutluluğu, neşeyi veya utancı ifade etmek için kullanılır.

Güneş gözlüğü emojileri😎Başlıktan da anlaşılacağı gibi, güneş gözlüğü emojisi güneş, yaz seyahati ve deniz kenarı anlamına gelir. Bununla birlikte, emojiler kimin kullandığına, ne yaptığına ve nerede olduğuna bağlı olarak farklı anlamlara sahip olabilir. Genel anlamı serin ve rahat olarak tanımlanabilir. Kendinizden emin, özgüvenli ve işinizde karlı olduğunuzu ifade etmek için kullanılır.

emojiler-ve-anlamları-2

Cinsel Emoji Anlamları

Emojiler birçok farklı şekilde ve çeşitli konular için kullanılır. Emojilerin anlamları platforma göre değiştiği gibi bir konu içerisinde de farklılık göstermektedir. Cinsel temaları ifade etmek için kullanılan emojiler kişiye göre değişebilir. Aslında, birincil formu kullanmanızı öneririz.

Şömine emojisi neyi temsil ediyor?

Birinin sevimli, hoş ve çekici olduğunu düşündüğünüzü göstermek için mesajlarınızda şömine emojisini kullanın. Şömine başı emojisinin eşsiz anlamını mesajlarınızda kullanabilirsiniz 🙂

Barış Sinyali

Daha önce hiç duymadığım birçok cinsel emojiden birinin yeni bir anlamı var. Barış işareti “vajina” demek.

Şeftali Emojisi Anlamı

Şeftali emojisinin cinsel emojiler içindeki anlamı “popo “dur. Şeftali ve diğer emojileri ilk anlamlarını göstermek için kullanıyoruz.🤣🤣🤣🤣

Parmak Sinyali 👉

Parmakla işaret etme sinyali, özellikle {çiftler} tarafından sosyal medya platformlarında takımlar halinde kullanılmaktadır.

Ter Sinyali💦

Ter emojisi yorgunluk veya bitkinliği göstermenin bir yolu olarak kullanılabilir, ancak aynı zamanda “orgazmı” ifade etmek için cinsel anlamda da kullanılır.

Patlıcan Emoji Anlamı 🍆

Şimdi, patlıcan emojisi diğer cinsel emojilere katılıyor. Patlıcan emojisi “penis “i temsil ediyor.

Similar Posts