Bir YouTube Kanalı En Hızlı Nasıl Büyütülür?

9 minutes, 23 seconds Read

 

YouTube kanalınızı en hızlı nasıl büyütebilirsiniz? 2023

YouTube, izleyiciler ve içerik oluşturucular sayesinde büyümeye devam ediyor. Kendilerini bir YouTube yıldızı olarak kabul ettirmek isteyen YouTuber’lar, YouTube kanallarını genellikle yaygın olarak bilinmeyen stratejiler kullanarak oluşturuyor. Bir YouTube kanalını nasıl büyütürsünüz? Youtube Büyüme Taktikleri Nelerdir? Youtube’da videoları öne çıkararak izlenme ve beğenilerinizi artırabilirsiniz.

YouTube kanalınızı nasıl büyüteceğinizle ilgili yazımızda, en iyi YouTube kanalı büyütme stratejilerini içeren bir liste bulacaksınız.

Mümkün olan en iyi YouTube Kanalı nasıl oluşturulur?

Yeni başlıyorsanız ve aboneleri, yorumları ve beğenileri artırmak istiyorsanız, YouTube kanalınızı nasıl büyütebileceğinize dair makalelerimizi okumanızı öneririz. Organik youtube kanalınızı artırmak için birçok taktik kullanılabilir.

YouTube kanalınızın organik büyümesi, kalıcı trafik ve sıralamaya yol açacaktır. Bu nedenle, organik büyüme elde etmek için her zaman sabırlı olmalı ve kişisel çıkar gözetmeden çalışmalısınız.

İpuçlarımız, YouTube kanalınızı sonuçların ilk sayfasında görünecek şekilde büyütmenize yardımcı olacaktır.

Kanal kategorisini seçin

Kanalınızın hangi kategoride yayın yapacağını seçmeniz gerekir. Yayın yaptığınız kategori ile tutarlı olursanız izleyicilerinize ulaşmanız daha kolay olacaktır.

YouTube’daki en popüler kanallara bakarsanız, hepsinin belirli bir kategoriye odaklandığını görürsünüz. Yüksek kaliteli içerik üretme olasılığınızın en yüksek olduğu kategoriyi seçmenizi öneririz. YouTube’da size yardımcı olacak bir kategori seçin.

 1. Video ve fotoğraf kanalları
 2. Eğitim Kanalları
 3. Oyun Kanalları
 4. Vlog Kanalları
 5. Teknoloji Kanalları
 6. Spor ve Sağlıklı Yaşam Kanalları
 7. Haber Kanalları
 8. Komedi Kanalları
 9. Makyaj kanalları
 10. İnceleme Kanalları
 11. Oyuncak Kanalları
 12. Yemek Kanalları

Youtube Profilinizi Düzenleyin

Bir kategori seçtikten sonra profilinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Profilinizi ne hakkında olduğunuzu ve hangi konu olduğunu açıklayacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

“Açıklama” bölümünde, seçtiğiniz kategoriler için ne tür içerik veya formatlar üretmeyi planladığınızı ve içeriğin ne kadar süreyle paylaşılacağını belirtin. Açıklama, kanalınız için bir giriş görevi görmelidir. Anahtar kelimeler ve etiketler ekleyin.

Kategorinize uygun bir kapak ve profil görseli kullanmanızı öneririz. Bunu bir sayfa değil de profil olarak görüyorsanız, yüksek kaliteli bir logo kullanın.

Sosyal medya hesaplarınızı, e-posta adresinizi ve web sitenizi profilinize ekleyin. İçeriğinizle ilgilenen kullanıcılar sizi bulabilir ve sosyal medya profillerinizi takip edebilir. Ya da kullanıcıları sosyal medya sayfalarınıza davet edebilirsiniz.

Yüksek kalitede orijinal içerik oluşturun

Kanalınızı YouTube’da büyütmenin en iyi yolu orijinal içerik oluşturmaktır. YouTube’un popülaritesi, orijinal içerik izleyen izleyici ve kullanıcı sayısını artıracaktır.

YouTube kanalınız için orijinal içerik oluşturmanıza ve kanalınızı büyütmenize yardımcı olacak makaleler bulun 🙂

 1. Araştırmanızı yapın: Yazılı materyalinizi filme dönüştürmeden önce kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Eğitici veya bilimsel videolar oluştururken her zaman kaynağa yer vermelisiniz. Videonuz için konu seçerken güvenilir ve doğru kaynaklar kullandığınızdan emin olun.
 2. Prova yapın: Bir YouTube videosu çekmeden önce pratik yapın. Bu, çekim sırasında olumsuz geri bildirim almanızı ve ses sorunları yaşamanızı önleyecektir. Videonuzu çekmeden önce her zaman pratik yapın.
 3. Viral içerik oluşturun Eğitim ve bilim kanalları için viral olan içerikoluşturmak zor olabilir. Bununla birlikte, her kategorinin kendi viral videoları olacaktır. Trend olan videolara göz atın. Video trendi kanalınızla uyumlu olduğu sürece, buna dayalı videolar oluşturabilirsiniz.
 4. Profesyonel olunYaratmakiçin ihtiyacınız olan tüm ekipmana sahipolmayabilirsinizProfesyonelYinede denemelisiniz. Sesi zayıf olan videoların izlenme olasılığı daha düşüktür. Kullanıcılar kusurlu bir görüntüyü tolere edecektir.
 5. Kullandığınızdanemin olunTrendOlan Videolarıİzleyinİçeriğin küratörlüğünüyapmaKanalınızıbüyütmek için trend olan YouTube videolarını kullanmalısınız. Ülkenizde sıcak olan ve sosyal medyada popüler olan konulardaki YouTube videoları, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır.

Videolarınıza Altyazı Ekleyin

YouTube, kanal sahiplerinin ve kullanıcıların dünyanın dört bir yanından izleyicileri çekmek için videolara altyazı eklemelerine olanak tanır.

YouTube kanalınızı büyütmenize yardımcı olması için YouTube video vurgularını kullanabilirsiniz.

What is, How to ve who is gibi videoları ararken İngilizce dışındaki dillerde altyazı arayın.

Videolara Youtube Kartları Ekleme

Kullanıcılarınızı videonuza gömülü videolara göndermek için en iyi Youtube kanalı stratejinizi kullanabilirsiniz. Videonuzda ele aldığınız konuyla aynı konuyu açıklayan başka bir videonuz varsa, eklemek için video kartına tıklayın.

Bir videonun sonundaki kartları kullanarak başka bir videoya gidebilirsiniz.

Videolara Etiket Ekleme

Etiketler, YouTube kanalları tarafından kanallarını tanıtmak için kullanılmalıdır. Etiketler, YouTube kanalınızı büyütmek için en iyi ipucunuzdur. Hedef kitlenizle ve alakalı videolarla bağlantı kurmanızı sağlar.

Videolarınıza küçük resimler ekleyin

Videolara küçük resimler ekleyerek tıklanma sayısını artırabilirsiniz. Videonuzun sloganı veya sloganı küçük resimde görünmelidir. Kanalınıza küçük resimler eklemek, yeni izleyiciler edinmenin harika bir yoludur.

10-20 dakikalık videolar hazırlayın

Youtube kullanıcıları genellikle daha uzun videolar talep eder. Uzun ve sürükleyici videolar oluşturursanız izleyicileriniz memnun kalacak ve diğer videolarınızı izlemeye istekli olacaktır. YouTube kanalınızı büyütmek için ipuçlarınızın bir parçası olarak uzun ve ilginç görsellere sahip videoları da eklemelisiniz.

Bültenimize Şimdi Abone Olun! Şimdi Abone Olun

Abone Ol! Abone olun! YouTube kanalınızı büyütmek söz konusu olduğunda bu en önemli ipucunuzdur. Aboneler genellikle abone olmadan veya bunu yapmayı unutarak videonuzdan ayrılır. Video başladıktan sonra izleyicilere abone olmalarını hatırlatabilirsiniz.

Bildirimleri açın. Uyarılar Oluştur

YouTube Kanalınıza abone olsunlar veya olmasınlar, bir video yüklediğiniz anda onları bilgilendirebilirsiniz. YouTube’un algoritması, videoları kullanıcıların önüne çıkarmak söz konusu olduğunda biraz düzensiz olabilir. Bu, düşük derecelendirmelere yol açabilir. Videonun içindeki bildirimleri etkinleştirmenizi bildirerek bundan kaçınabilirsiniz.

Yorumları Teşvik Edin

Videolarınızı izleyenlerden görüşlerini bildirmelerini isteyin ve yorum yapmalarını teşvik edin. Bir YouTube Kanalı oluşturmanın ikinci önemli ipucu, yorumları yanıtlamaktır. Bu, kullanıcıların sağladığınız içerikle ilgilendiğini gösterir. İster olumlu ister olumsuz olsun, yorumlara her zaman yanıt vermelisiniz.

Rakiplerinizi analiz edin

YouTube kanalınızı büyütmenin en iyi yolu rakiplerinizin videolarını analiz etmektir. Daha sonra onların öne çıkan özelliklerini kendi videolarınıza dahil edebilirsiniz.

Rakipleri analiz ederken video uzunluklarına, formatlarına ve ekipmanlarına dikkat etmek önemlidir.

Canlı Yayın

YouTube kanalınızı büyütmek için en önemli ipucu canlı yayın yapmaktır. Canlı yayınlar, izleyicilerinizle gerçek zamanlı olarak iletişim kurmanıza olanak tanır. Bu size konuları tartışma veya konuk davet etme fırsatı verir.

Youtube videolarını kullanabilirsiniz

YouTube şortları son zamanlarda YouTube’daki en popüler video biçimi haline geldi. Bu tür içerikler artık hem içerik oluşturucular hem de izleyiciler arasında daha popüler.

Tüm ipuçlarını takip edin ve YouTube kanalınızı büyütmek için sabırlı olun.

Videolara Katılın

Katılım videosundan para kazanabilir ve ardından elde ettiğiniz geliri özel videolar oluşturmak için kullanabilirsiniz. Videoya katılma özelliği bazı kanallar için işe yaramaz görünebilir, ancak büyük YouTube kanalları tarafından kullanılır. Videolara katılmak, YouTube kanalınızın popülerliğini artırmanın ve sadık bir kitle oluşturmanın harika bir yoludur.

Google Trends, YouTube’da kanalınızı büyütmenize yardımcı olacak harika bir araçtır.

Google Trends en popüler arama terimlerini, konumları veya anahtar kelimeleri görmenizi sağlar. Google Trends, içerik oluşturuculara ve web sitesi sahiplerine trafiklerini takip etmeleri için bir araç sağlar. Google Trends, videolarınızı en popüler zamanlarda paylaşmanızı sağlar. Videolarınızı, onları tanımlayan anahtar kelimeleri arayarak yükleyebilirsiniz.

Çalma listesi nasıl oluşturulur

En sadık müşterileriniz oynatma listeleri oluşturarak fayda sağlayacaktır. Kullanıcılarınız tüm videolarınızı sırayla görüntüleyecektir. Bu, daha fazla görüntülemeye yol açabilir.

Oynatma listeleri oluştururken hedef kitlenizle alakalı konular seçin. Örnekler arasında eğitim, nasıl yapılır ve ne anlamı var? Youtube kanalınızı büyütmek ve izleyicilerinizi memnun etmek için gerekli adımları atabilirsiniz.

Kanalıma nasıl YouTube videosu gönderebilirim?

Bir YouTube kanalı oluşturmaya yönelik ipuçlarımızı okursanız, videoları YouTube’da yayınlanmadan önce düzenleyebilirsiniz.

YouTube kanalınıza yüklediğiniz videoların seçtiğiniz kategorilerle alakalı olduğundan emin olmalısınız. YouTube kanalımı nasıl artırırım diye merak ediyorsanız, bu uygulamalar ilginizi çekecektir.

Youtube kanalım ne kadar hızlı büyüyecek?

YouTube kanalınızın büyümesi, onu nasıl tanıttığınıza bağlıdır. Organik adımlar atarsanız YouTube kanalınızın daha hızlı büyüdüğünü göreceksiniz.

YouTube kanalınızı doğal ve hızlı bir şekilde büyütmek için bu ipuçlarını izleyin.

Youtube Analytics’i Kullanın

Youtube Analytics, kullanıcıların videolarını ve izleyicileri analiz etmelerine yardımcı olan bir araçtır. Youtube analitiği kullanıcılar hakkında detaylı bilgi verebilir. Bir youtube kanalını büyütmek söz konusu olduğunda, izleyici analizleri için en önemli ipucu budur.

YouTube kanalınızı nasıl büyütebilirsiniz?

Kanalınızı nasıl büyüteceğinizi öğrenmek için başarılı olmuş Youtube kanalları ve videoları incelenebilir. Başarılı olan Youtube kanalları genellikle anahtar kelimeler, video geçişleri ve açıklama gibi kullanıcı dostu özelliklere sahip olacaktır.

Similar Posts