Hacklink Nedir? Hacklink Teknikleri ve Tespiti

5 minutes, 33 seconds Read

 

Hacklink nedir? Hacklink nedir?

Search EngineHackthe link İnternette binlerce sonuç bulabilirsiniz. Sonuçların çoğu yanlıştır ve herhangi bir bilgi içermez.

SEO Defteri Ekibi, arama sonuçlarında görüntülenen sorulardan oluşan bir koleksiyon derledi. Hacklink nedir? Makale başlığı ile başlamak en iyisidir. Bu makalenin başlığı “Yasadışı bağlantılar size zarar verebilir” olmalıdır, çünkü aşağıda verilen alt başlıklarda bunlarla ilgili daha fazla ayrıntı vardır.

Hacklink nedir?

Hacklink Bu bir siyah şapka seo tekniğidir. Hacklink Bilgisayar korsanları web sitelerine sızabilir ve sizi başka bir web sitesine götürecek gizli bir bağlantı ekleyebilir. Hacklink Bir web sitesinin, diğer sitenin haberi olmadan doğrudan başka bir siteye bağlantı vermesi mümkündür.

Yasadışı bağlantı nedir?

Yasadışı Link Saldırıları genellikle saldırının farkında olmayan sitelere gerçekleştirilir. Zor ve zaman alıcı olduğu için siteler yasa dışı bağlantılar açısından kontrol edilmemektedir.

Google genellikle yüksek alan puanına sahip değerli sitelere yasa dışı bağlantılar uygular. Çok değerli bir siteden geliyorsa sıralamalar üzerinde etkisi olabilir. Yasadışı bağlantı tekniği, bir sitenin değerli bir web sitesinden bağlantı alması durumunda sıralamalarda hızla yükselmesini sağlayacaktır.

Hacklink: Hacklemek nedir? Hacklink Teknikleri

Hacklinkler çeşitli şekillerde kullanılabilir. Yasadışı bağlantılar tek bir amaca hizmet eder. Yasadışı bir bağlantı, bir bilgisayar korsanının hacklediği sitede bir backlink almasını sağlar. Bu teknik şu şekilde kullanılır:

 1. Arama motoru sıralamalarında üst sıralarda yer almak isteyen siteler, illegal link hizmeti veren şirketlerle anlaşıyor.
 2. Hacklink, illegal yöntemler kullanarak web sitelerine sızan bir araçtır. Yüksek pagerank, dr puanı ve zayıf noktaları olan siteleri tespit eder.
 3. Şimdi sıra linkleri sitenize eklemeye geldi. Linkleri görünmez yapmak için stil dosyalarına gizlerler.
 4. İllegal linkler rakipler tarafından kod bilgisi olmayan ya da ne olduklarını anlamayan arama motoru optimizatörlerini alt etmek için kullanılabiliyor.

Yeni başlayan bir seo uzmanı Google arama motoru konsolunu kullanarak sorunu bulabilir gibi görünse de bu doğru değildir. Bağlantı web sitesinin içine gömülüdür ve stil dosyalarının içinde olduğu için google aramada görünmeyecektir.

Yasadışı bağlantı nedir?

 • Arama motoru optimizasyonu, web sitelerinin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlar.
 • Bu, diğer sitelerin size bağlantı vermesini sağlayarak web sitenizin değerini artıracaktır.
 • Siteniz arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilir.
 • Bu, diğer sitelerle hızlı bir şekilde rekabet etmenizi sağlayacaktır.

Yasadışı linkleme siyah şapka SEO tekniklerine dahil edilmemelidir. Bu zararlıdır ve bundan kaçınılmalıdır. Organik SEO tekniklerini kullanmadıkları için bu geçici bir sonuçtur. Organik araştırma kullanmazsanız yasadışı hizmetlere bağımlı olabilirsiniz. Seo organik bir çalışmadır. Kullanılmaması gerekir. İllegal linkler üzerinde çalışmak organik SEO’dan daha zordur, bu yüzden organik SEO’yu deneyelim.

Yasadışı bağlantılar nedeniyle hasar oluşabilir

Siteniz bu tekniğin kullanıldığını fark ederse Google sizi cezalandıracaktır. Siteniz uzun bir süre boyunca cezalandırılabilir. Bu, anahtar kelimelerde hızlı bir düşüşü içerebilir, ancak bununla sınırlı değildir. Bu bir çeşit hırsızlıktır.

Bu ikisi arasında neden yasadışı bir bağlantı var?

Bu yöntem, SEO hizmetlerini karşılayamayan web sitesi sahipleri tarafından kullanılabilir. Yasadışı bağlantı tekniğini kullanmak bir SEO hizmeti almaktan daha ucuz olabilir, ancak bunun bir site sahibinin kendi web sitesi hakkında yalan söylemesinden hiçbir farkı yoktur.

Organik SEO çok önemlidir çünkü web sitenizin içeriği kullanıcılar için ilgi çekici değilse arama sonuçlarından kaldırılır. Organik seo, zaman içinde yasadışı bağlantılar kullanmaktan daha faydalı olacaktır. Google, web sitelerini arama sonuçlarının en üstüne çıkarmak için palyatif kullananları cezalandıracaktır.

İllegal bağlantılar ve SEO ilişkisi

Hacklink siyah şapkalı bir seo yöntemi olarak kabul edildiğinden, seo ve hacklink arasındaki ilişki karmaşık olabilir. Hacklink ve SEO çok farklı iki şeydir. Beyaz şapka teknikleri uzun vadede daha etkilidir. Siyah şapka teknikleri ise kısa vadeli sonuçlar üretir. Hacklink seo demek değildir. Organik çalışmalar seo demek değildir.

Hacklink hakkında nasıl şikayette bulunulur?

Bu kötü amaçlı bağlantılar, trafiği yönlendirmek ve geri bağlantı almak için web sitenize yerleştirilebilir. Bu kötü amaçlı bağlantılar rakip web sitelerinden veya hacker programlarından gelebilir. SEO bundan zarar görebilir. Google’a bildirilmeli ve bu konuda şikayette bulunabilirsiniz.

Web sitenizde keşfettiğiniz tüm bağlantılar Google’a bildirilmelidir. Siteniz temizlenmiş olsa bile saldırı devam edebilir. Google, hacklink kullanan kullanıcıları cezalandırır.

Hacklinkler Nasıl Tespit Edilir

Siteniz zarar görmediği sürece kötü amaçlı bağlantıları tespit edemeyebilirsiniz.

WordPress temaları eklenirken bu çok olur. Web sitenizin SEO’sunun düşüp düşmediğini veya yasa dışı bağlantılardan şüphelenip şüphelenmediğinizi belirlemek için aşağıdaki öğeleri kullanın.

 • Ahrefs, web sitenizdeki harici köprüleri tespit etmek için kullanılabilir. Hoşunuza gitmeyen bir bağlantı keşfederseniz, onu kaldırabilirsiniz.
 • Harici Bağlantılar bölümü, sitenizin diğer web siteleriyle olan bağlantılarını kontrol etmenizi sağlar.
 • Majestic SEO, web sitenize gelen ve giden bağlantıları izlemenize olanak tanır.
 • Harici bağlantılar Google Search Console’un “Bağlantılar” bölümünde bulunabilir.

Web sitenizdeki zararlı bağlantıları belirlemek için araçlar kullanın.

Kendinizi hacklink saldırılarından nasıl korursunuz?

 1. Sitenizi incelerken linklerin uzunluğuna dikkat edin.
 2. E-posta adresinize bağlantı davet etmek için web sitenizin bağlantı uzantılarına dikkat edin.
 3. Tartışma forumlarına ve yorum bölümlerine erişimi kısıtlamak için recaptcha gibi güvenlik araçları kullanın.
 4. Sitenize yalnızca lisanslı eklentiler veya temalar yükleyin.
 5. Kırılmış yazılım veya eklentiler kullanmayın.
 6. WordPress’i ve eklentilerinizi düzenli olarak güncelleyin.
 7. WordPress güvenlik eklentilerini yükleyin
 8. Saygın bir web barındırma şirketi seçin.

Similar Posts