15 Ücretsiz Anahtar Kelime Aracı

7 minutes, 15 seconds Read

 

2023 için dünyanın en büyük ücretsiz anahtar kelime bulucusu

Anahtar kelime öbeği cihazları, web sitelerinin arama sonuçlarında rakipleriyle rekabet edebilmesini sağlamak için makalelere dahil edilmesi gereken anahtar kelimeleri keşfetmek için kullanılabilir.

Anahtar kelime öbeklerini değerlendirmek ve bir anahtar kelime öbeği cihazı kullanmak için çeşitli araçlar kullanabilirsiniz. Bu anahtar kelime öbeği araçları ile rakip anahtar kelime öbeklerini de değerlendirebilirsiniz. Ekibimiz, arama motoru pazarlamasına yönelik makaleler yazmak için kullanabileceğiniz ücretsiz anahtar kelime araçlarının bir listesini hazırladı.

1. Google Anahtar İfade Planlayıcı – Anahtar İfade Bulucu

En güvenilir ve doğru anahtar kelime öbeği aracını ilk sıraya yerleştirdik. Google’ın anahtar kelime öbeği aracı, anahtar kelime öbeklerini birbirleriyle karşılaştırmanıza olanak tanır. Aylık aramalarını analiz ederek sizin için doğru anahtar ifadeyi seçebilirsiniz. Google’ın anahtar kelime öbeği bulucusu, içeriğinizi oluştururken kullanabileceğiniz tahmini anahtar kelime sayısını da sağlar.

2. Google Arama Dizini – Anahtar İfade Bulucu

Google arama endeksi, hangi anahtar kelimelerin en sık arandığını ve hangilerinin aranmadığını belirlememizi sağlar. İfadeyi Google arama kutusuna girdikten sonra ilişkili anahtar kelimeleri ve en popüler anahtar kelime öbeklerini görüntüleyebilirsiniz. Google arama dizini, ilgili anahtar kelime öbeklerini bulmak için kullanmak için harika bir araçtır.

3. KeywordTool.io tarafından Anahtar İfade Yazılımı

Anahtar kelime öbeği bulucu sadece anahtar kelime bulmak için bir cihaz değildir, aynı zamanda birçok başka olasılığa da sahiptir. Bu anahtar kelime öbeği cihazı, instagram hastagh stratejileri soruları gibi seçenekleri içerir. Sosyal medyada kullanmak için kelime öbekleri arıyorsanız bu bölümde anahtar kelime öbekleri bulabilirsiniz. Anahtar kelime öbeklerinin aranma hacmi hakkında bilgi edinmek için anahtar kelime öbeği cihazı için ödeme yapmanız gerekecektir. Ancak yine de stratejileri, soruları ve anahtar kelime öbeklerini kullanarak anahtar kelime öbekleri oluşturabilirsiniz.

4. Ubersuggest Keyphrase yazılımı

Ubersuggest, arama motoru optimizasyonu ve web tasarımı için en popüler araçlardan biri haline gelmiştir. Ubersuggest sitesini sadece anahtar kelime öbeklerini bulmak için değil, birçok şey için kullanabilirsiniz. Ubersuggest, anahtar kelime kavramı ve anahtar kelimeler için arama motoru optimizasyonu problemini belirlemenizi sağlar. Aradığınız anahtar kelime ile ilgili olarak rakipleriniz tarafından üretilen içerikleri görebilecek ve onlardan nasıl daha kaliteli içerik oluşturabileceğinizi belirleyebileceksiniz. Ubersuggest’ın anahtar kelime bulucusu, hareket halindeyken bile arama motoru optimizasyonu ile çalışmayı kolaylaştırır.

5. Anahtar kelime yazılımı – Hyperlink Sleuth

Anahtar kelime öbeklerini değerlendirirken, rakiplerinizin meta etiketlerinde ve anahtar kelime öbeklerinde kullandığı uzun kuyruklu anahtar kelimeleri ve eş anlamlıları bulmak önemlidir. İşte bu noktada hyperlink sleuth anahtar kelime aracı çok yardımcı olacaktır. Web sitenizin yanı sıra rakiplerinizi de analiz ederek, hangi anahtar kelimelerin hedeflenmesinin en etkili olacağını belirleyebilirsiniz.

6. Key Phrase Finder – Anahtar İfade Yazılımı

Anahtar kelime öbeği bulucu, alan adı içindeki her bir anahtar kelime öbeğini analiz etmenize ve hangi anahtar kelime öbeklerinin en uygun olduğunu belirlemenize olanak tanıyan bir anahtar kelime öbeği aracıdır. Anahtar kelime öbeği analizi için ücretsiz bir araç olan Keywordfinder, anahtar kelime öbekleri bulmak, anahtar kelime öbekleri oluşturmak ve bir web sitesindeki anahtar kelime öbeklerini analiz etmek için uygundur.

7. SEOMonitor tarafından Anahtar Kelime Bulucu

Arama motoru optimizasyonu izleme anahtar kelime öbeği aracı, bu araçların popülerliği nedeniyle genellikle göz ardı edilir. Ancak, bu cihazı kullanarak yalnızca anahtar kelime keşif cihazlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda web sitenizi de yönetebilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu izleme cihazı sadece anahtar kelime keşfi için bir araç değildir, aynı zamanda birçok başka strateji de sunar.

8. Google Gelişmeleri Anahtar İfade Bulucu

Google trendleri Google trendleri anahtar kelime araçları çoğunlukla haber siteleri tarafından sıcak arama motoru optimizasyonu için kullanılır. Soğuk arama motoru optimizasyonu olarak adlandırdığımız uzun vadeli anahtar kelimelerle makaleler yazıyorsanız, bu aracı arama yapanların derinliğini ve konumunu öğrenmek için kullanabilirsiniz. Konum gündemi sayfasında google trendlerini takip ederek en popüler anahtar kelimeleri öğrenebilirsiniz.

9. Semrush – Anahtar kelime öbeği yazılımı

Semrush kapsamlı bir değerlendirme aracı olabilir. Semrush, anahtar kelimeler ve backlinkler gibi birçok şeyi belirlemenizi sağlar. Web sitenizi rakiplerinizle karşılaştırarak içerik üretebilirsiniz. Semrush öncelikle bir anahtar kelime aracı değil, daha çok bir analiz aracıdır.

9. WordStream – Anahtar kelime yazılımı

Anahtar kelime oluşturucunuzun kendi kişisel veritabanı varsa, bunu arama motoru pazarlaması için makalelerinize dahil edeceğiniz anahtar kelimeleri belirlemek için kullanabilirsiniz. Wordstream, kendi veritabanı ile sürekli olarak kendini güncellemekte ve geliştirmektedir. İnternetten sık sık bilgi çeker.

Kullanımı kolaydır, bu nedenle Wordstream anahtar ifadeler için en popüler araç olarak adlandırılmıştır. Anahtar ifadelerinizi yapıştırabilir ve ardından bunları arayabilirsiniz.

Ahrefs Anahtar İfade Bulucu

Ahrefs paralıdır, ancak sitenizi analiz etmek ve bunun için anahtar ifadeler oluşturmak için ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Ahrefs aracı, görüntülenme sayısı ile ilişkili anahtar kelimeleri seçerek kullanıcılar için seo dostu makaleler oluşturmanıza olanak tanır. Ahrefs değerlendirme aracını kullanarak sitenize gelen düşük dr puanına sahip backlinkleri eleyebilirsiniz.

10. İfade Akışı anahtarı – İfade Bulucu

Bu anahtar kelime aracı son derece detaylı bir altyapıya sahiptir. Her ay anahtar kelime taraması yapan bir tarama altyapısı sayesinde bu cihaz birçok e-ticaret sitesi tarafından kullanılmaktadır. Bu aracı kullanarak web siteniz için anahtar kelimeler keşfedebilirsiniz. Sağladığınız içeriğin anahtar kelime aranma hacmi ile eşleştiğinden emin olmalısınız.

11. KeySearch Anahtar İfade Bulucu Yazılımı

Ücretli bir araçtır, ancak haftada 3 sorgu için anahtar kelime bulucu olarak kullanılabilir. Bu anahtar kelime bulucuyu kullanarak oluşturmak istediğiniz içeriği doğru anahtar kelime öbeklerini ekleyerek oluşturabilirsiniz.

12. SEOChat Önerisi – Anahtar İfade Bulucu

Doğru anahtar ifadelerle içerik oluşturmak için çeşitli anahtar ifade araçlarını kullanabilirsiniz. Seochat, anahtar ifadeleri değerlendirmek için önerdiğimiz farklı bir araçtır. Bu aracı, odaklandığınız anahtar kelimeleri analiz etmek ve ne kadar etkili olacaklarını anlamak için kullanabilirsiniz.

13. Trellian Key phrase Discovery bir anahtar kelime yazılımıdır.

Trellian phrase finder, anahtar ifadeleri değerlendirmek için kullanabileceğiniz başka bir araçtır. Bu anahtar kelime öbeği bulucu, anahtar kelime öbeklerini analiz etmenize ve sonuçta ihtiyaçlarınız için en iyi anahtar kelime öbeğini seçmenize olanak tanır. Anahtar kelime öbeği arayıcısının kişisel veritabanı güçlü bir araçtır. İfadeleri takımlara ayırarak aylık arama hacmi hakkında bilgi verir.

14. Moz Key phrase Explorer – Anahtar kelime yazılımı

Moz, her arama motoru pazarlaması meraklısının aşina olması gereken bir isimdir. Moz, arama motoru pazarlama sektörü için anahtar kelime öbeği cihazları ve değerlendirmelerinde liderdir. Moz’un anahtar kelime aracı, anahtar kelimeleri birkaç saniye içinde analiz etmenizi sağlar ve arama sayısı, anahtar kelime rakipleri ve diğer faktörler gibi hayati bilgiler sağlar.

15. Ranksonic.com – Anahtar ifade yazılımı

Az bilinen bir anahtar kelime aracı olan Ranksonic.com, içerik, rakipler ve site içi SEO hazırlıkları hakkında zengin bilgiler sağlar. Sadece anahtar kelime değerlendirmesi için değil, aynı zamanda anahtar kelime keşfi için de ücretsizdir.

Ücretsiz Anahtar İfade Bulucu için Kaydolun ve Bonus Kazanın

İşte faydalı bulabileceğiniz ücretsiz anahtar kelime bulma araçlarının ek bir listesi. Bunlar farklı yazılım yaratıcıları tarafından geliştirilmiştir.

 • wordstat.yandex.com.tr
 • Bing.com/toolbox/keyphrases
 • attempt.alexa.com/keyword-research
 • soovle.com
 • Semrush
 • Ahrefs
 • kwfinder
 • serpstat.com
 • kparser.com
 • keywordshitter.com
 • wordstream.com
 • hittail.com
 • jaaxy.com
 • longtailpro.com
 • lsigraph.com
 • wordtracker.com
 • answerthepublic.com

Similar Posts