Sosyal İmleme Nedir? Sosyal İmleme Siteleri Nedir?

4 minutes, 43 seconds Read

 

Sosyal imleme tam olarak nedir? Sosyal imleme siteleri nelerdir?

Web sitelerinin geri bağlantılarını artırmasının bir yolu olarak sosyal imleme de kullanılabilir. Sosyal imleme, sosyal imleme web siteleri kullanılarak yapılabilir. Sosyal kitapların yanı sıra web sitesi yöneticileri de sosyal imleme programları ve sayfaları kullanmaktadır. Seodefteri.org, sosyal imleme hakkında geniş bilgi içeren bir makale yayınladı.

Sosyal imleme nedir?

Anahtar kelimeleri, URL’leri ve içeriği popüler imleme sitelerinde paylaşarak, sosyal imleme bir web sitesi için geri bağlantı sayısını artırabilir.

Sosyal imleme, web siteleri tarafından backlink ve dizin almak için yıllardır kullanılmaktadır. Web sitesi içeriği, url ve anahtar kelimelerle birlikte, büyük imleme platformlarında geri bağlantı almak için paylaşılır.

Google, yer imi web sitelerini sık sık tarar ve her platformun dr’de yüksek bir puanı vardır. Bu, girdiğiniz herhangi bir anahtar kelimenin bir bağlantı veya dizin olarak döndürülmesini bekleyebileceğiniz anlamına gelir.

Sosyal İmleme: Tarihçe

1996 yılından beri sosyal imleme web siteleri bulunmaktadır. Sosyal imleme öncelikle dizinler ve bağlantılar oluşturmak için kullanılır. URL’ler, anahtar kelimeler ve diğer bilgiler dahil olmak üzere kaliteli içeriği sosyal medya platformlarında paylaşın.

Geri bağlantı almak için birçok kişi sosyal imleme sitelerini kullanır.

Sosyal İmleme Siteleri veya SBS nedir?

Sosyal imleme, sosyal imleme web sitelerine aşina olmanızı gerektirir. İçeriğinizi yüksek bir Google dr sıralamasına ve büyük miktarda trafiğe sahip web sitelerine eklediğinizde, sosyal imleme arama motoru sıralamanızı iyileştirebilir. Sosyal imlemeye izin veren siteler markanızın bilinirliğini artırabilir, ücretsiz reklam sağlayabilir veya arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olabilir.

 • Aşağıdaki örnekleri kullanarak kendi Pinterest panolarınızı oluşturun.Pinterest Profiliİçeriğinize geri bağlantılar içeren resimler ekleyin. Yönlendirmeler ve indeksler alabilirsiniz.
 • FacebookPopüler sosyalmedya platformları, işletme bloglarını keşfetmek için harika bir yoldur. Marka bilinirliği oluşturmak için harika bir platformdur.
 • TwitterTwitterİkidilli bir çevirmen kullanmak iyi birfikirdirAyrıca aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:Dünyanın en büyük sosyal medya platformu. Hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olabilir.
 • YouTube YouTube, dünyanın en popüler sosyal medya platformudur. Bir video platformudur. Bu platform, video yüklemenize ve dizin ve geri bağlantı almanıza olanak tanır.
 • Reddit.comReddit İçerik paylaşımı backlink sağlayabileceği gibi hızlı index alabileceğiniz bir platformdur.
 • Enjoy.com popüler bir çevrimiçi destinasyondurve ilk sosyal yer imi web sitesidir.
 • Folkd.com
 • Stumbleupon.com
 • Fark.com
 • Scoop.it
 • Digg
 • Tökezlemek
 • disqus.com
 • digg.com
 • plus.google.com

Sosyal İmleme – Önemli

 • İçeriğinizi sosyal imleme sitelerinde paylaşarak hızlı bir şekilde indeksleyebilirsiniz.
 • Sosyal imleme siteleri, sizi sonuçların ilk sayfasına taşıyacak geri bağlantıları elde etmek için bir strateji olarak kullanılabilir.
 • İçeriğinizi sonuçların ilk sayfasına taşımak için yüksek Dr puanına sahip sosyal imleme sitelerini kullanın.
 • Sosyal imleme siteleri büyük sosyal medya platformlarını içerir. Hedef kitlenize ulaşmak için bu büyük platformları kullanabilirsiniz.
 • Güçlü bir markanız varsa sosyal imleme sitelerini web sitenizin tanıtımına yardımcı olması için kullanabilirsiniz. Kullanımları ücretsizdir.
 • Dijital pazarlama ve büyük içerik platformları, sosyal imleme sitelerini hızlı bir şekilde indekslemek ve geri bağlantı kazanmak için kullanır. Hızlı indeksleme, arama sonuçlarında rakiplerinizden daha hızlı sıralanmanızı sağlar. Backlinkler de daha yüksek bir sıralama elde etmenize yardımcı olur.

Sosyal İmleme Programı

Sosyal İmleme Yazılımı’nı aradığınızda, backlink programları bulacaksınız. Sosyal imleme yazılımı backlink programıdır. Sosyal imleme, organik bağlantılar kullanmazsa uzun süre dayanmayabilir. Seo çalışmalarınız sizi arama sonuçlarının ilk sayfasında tutması gerektiğinden, backlink programları önerilmez. Bu uzun vadeli sonuçlar sağlayacaktır. Doğal backlinking yapıyorsanız yüksek puanlı linkler seçtiğinizden emin olun. Ayrıca dofollow ve nonfollow dengesine de dikkat etmelisiniz.

Sosyal İmleme Nasıl Kullanılır

Karşınıza çıkan sosyal imleme sitelerinin çoğu işe yaramaz ve size zarar verir. Ancak size facebook, pinterest ve folkd gibi siteleri kullanarak nasıl yapıldığını gösterebiliriz.

 1. Reddit kayıt olmak için harika bir yer.
 2. Reddit kullanıcı adı ve şifresini kullanarak giriş yapın
 3. Reddit Üyesi olduktan sonra kişisel bilgilerinizi girin.
 4. Bilgilerinizi girdikten sonra profilinizi eklemek için + işaretine tıklayın.
 5. İçeriği başlık ve açıklama bölümüne ekleyin. Bu, hızlı bir şekilde geri bağlantı ve dizin almanıza yardımcı olacaktır.
 6. İçeriğe bir bağlantı için bağlantı metnini eklemeyi unutmayın. Web sitenizin URL’sini kaynak olarak ekleyin.

Sosyal İmleme Örnekleri

Sosyal imleme kolay değildir. Sosyal imleme ile ilgili aşağıdaki videolar doğru sosyal imleme için size faydalı olabilir. Videoyu izlerken yer imlerine ekleyebileceğiniz web sitelerini listeledik. Bu web sitelerine backlink oluşturmanız tavsiye edilir. Ağır bir şekilde backlink oluşturursanız Google çabalarınızı cezalandırabilir.

Similar Posts