Google Partners Nedir? Google Partners’a Nasıl Kaydolunur?

6 minutes, 50 seconds Read

 

Google Partners nedir ve nasıl kaydolabilirim? Google Partners’a nasıl kaydolurum?

Birçok dijital pazarlama ajansı Google Partners ile iş ortaklığına sahip olmakla övünüyor. Google Partners nedir? Size birçok soru sorulacaktır. Google’da iş ortaklarını ararken kafa karıştırıcı bilgiler bulacaksınız. Bunu anlamanıza yardımcı olmak için bir rehber yazdık. Sertifikalar, eğitimler veya google reklamları gibi bilgilerle karşılaşabilirsiniz.

Google Partners nedir?

Google Partners, hepsi tek bir yerde bulunan bir grup dijital pazarlama ajansıdır. Google Partners, Google tarafından eğitilmiş ve sertifikalandırılmış dijital pazarlama ajanslarıdır. Bu rozetler, şirketin pazarlama itibarını göstermenin bir yolu olarak hizmet eder. Google iş ortakları, müşterilerinin bütçelerini kullanarak hedef kitlelerine uygun dijital pazarlama stratejileri geliştirir.

Google’ın iş ortaklığı, dijital pazarlama ajanslarının Google reklam kampanyasını müşterilerinin bütçelerine göre özelleştirmesine olanak tanıyor. Google ortaklığı, müşteri güveni ve memnuniyeti oluşturmada en etkili yöntemdir.

Google iş ortakları, tüm Google güncellemelerinden anında haberdar olacak. Google iş ortakları dijital pazarlama ajansları için önemlidir, çünkü müşterilerine onlara güvendiklerini ve markayı tanıdıklarını gösterebilirler. Google iş ortakları birçok pazarlama alanında eğitim ve sertifika alır. Google iş ortakları, dijital ajansların güven oluşturmasına ve bu güveni korumasına yardımcı olur.

Google Partners konusunda nasıl uzman olabilirim?

Google Şirket Uzmanı veya İş Ortağı olabilmek için belirli koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bir şirket gereksinimleri karşılıyorsa, “Google Reklam Uzmanları” işe alabilir. Dijital pazarlama ajansları da reklam uzmanlarını bireysel olarak işe alabilir. Bir Google Reklam Uzmanı, bir işletmenin güvenilirlik kazanmasına ve itibarını artırmasına yardımcı olabilir.

Google, maliyet, performans ve sertifikalara dayalı olarak şirketlerin uzmanlaşması için ek gereksinimler belirler. Sertifikaya hak kazanmak için belirli gereksinimleri karşılamanız gerekir. Şirketin ortaklık durumu hakkında https://www.google.com/partners adresinden bilgi alabilirsiniz.

1. Sertifikalar

Bir kullanıcının şirketi tarafından onaylanması için bir Google Partners profili gereklidir. Sadece bir Google iş ortakları profiline sahip olmak değil, aynı zamanda Adwords testlerini de geçmiş olmanız gerekir.

Adwords Sertifika Sınavları

 • Adwords Temel seviye
 • Reklam Arama
 • Görüntülü Reklamcılık
 • Mobil Reklamcılık
 • Video Reklamcılığı
 • Alışveriş Reklamı

Şirket uzmanlığı elde etmek için diğer tüm sertifikalar gerekli değildir. Sadece bir adwords temel sertifikası gereklidir. Şirket uzmanlığı kazanmak için yapılması gereken en önemli şey temel sertifikayı almaktır.

2. Giderler

Harcama kriterleri çok spesifiktir. Harcama kriterleri bellidir.

3. Bir Şirketin Performansı

Uzmanlaşmak için aşağıdaki performans kriterlerini karşılamanız gerekir.

Ürün Uzmanlık Seviyesi Kriterleri

 • Müşteri Elde Tutma
 • Ürün Çeşitlendirmesi
 • Harcama seviyelerindeki değişiklikler
 • Kampanya Performansları

Hesaplamalar 6 aylık ve 1 yıllık dönemler üzerinden yapılır. On iki aylık harcama raporları mevcut olmalıdır.

Google İş Ortakları Nasıl Kaydedilir?

Nasıl Google İş Ortağı olurum? Google İş Ortakları Üyeleri, Gmail hesaplarını kullanarak Google İş Ortakları Web Sitesine kaydolabilirler. Google Partners İş Ortağı olarak kaydolurken normal e-posta adresinizi kullanmanız gerekir.

Google Partnerships’e iki farklı şekilde kaydolabilirsiniz. Listelediğimiz adımları takip ederek her iki seçeneğe de katılabilirsiniz.

Şirket Hesabı için Google Partners Kaydı

Adım adım kılavuzumuz Google Partners kaydını tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

 1. google.com/parnters/ adresine gidin, ortaklar hesabı için gmail hesabınızla kaydolun.
 2. Sonraki sayfada “Genel Bakış “ı göreceksiniz. “Ara” alanına şirketin adını girin.
 3. Şirket Ekle seçeneğine tıklayarak şirketinizi aramaya ekleyin.
 4. Marka veya şirket için web sitesi adresini ekleyin. Web sitesinin size ait olduğunu aşağıdaki yöntemleri kullanarak doğrulayabilirsiniz.
 5. Şirketin size ait olduğunu doğrulayan bir mektup gönderilecektir. Alan adınız ve e-posta adresiniz eşleşirse, yalnızca bu e-posta adresinden e-posta alabilirsiniz. Bu yöntem yalnızca şirketinizin ilk hesabını oluştururken kullanılabilir.
 6. 5 adımı tamamladıktan sonra Google arama konsoluna yönlendirileceksiniz. Google arama motoru konsolu üzerinden sahipliğinizi onaylamak için gmail’inizi kullanın. Yukarıdaki tüm adımları tamamladıysanız bir kez daha “Kaydol” seçeneğine tıklayın.

Google Partners – Kişisel Hesabınızı Kullanarak Kaydolun

Google iş ortağı hesabınızı oluşturmak için aşağıdaki talimatları izlemeniz yeterlidir. Kaydolmak için adımları izleyin.

 1. google.com/parnters/ adresine gidin, gmail hesabınızla bir iş ortağı hesabı için kaydolun.
 2. Google İş Ortağı olmak için “Şimdi Katıl “a tıklayın.
 3. Katıl’ı işaretleyin.
 4. Gmail hesabınızı kullanarak oturum açın.
 5. “Abonelikten çık” seçeneğine tıklayarak e-posta aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.
 6. “Kaydol” düğmesine tıklayarak kaydolun.
 7. Sekmeye tıklayın ve şirketinizi arayın. Şirketinizi göremiyorsanız +Ekle’ye tıklayın.
 8. Google hesabınızı Google Partner ile bağlamak için “İlişkilendir “e tıklayın. İşletmeniz için bir google iş ortağı olarak aldığınız rozet artık akademi aracılığıyla edindiğiniz tüm sertifikaları ve özellikleri içerecektir.
 9. Hesabınızın onayını e-posta yoluyla alacaksınız. Siz e-posta yoluyla onayladıktan sonra, Google İş Ortağı’nı yöneten kişinin hesabınızı onaylaması gerekir.

Google Premier İş Ortakları vs. Google İş Ortakları: Aralarındaki fark nedir?

Google ortak rozetleri olarak da bilinen Google ortak rozetleri iki kategoriye ayrılabilir: Google iş ortakları rozetleri veya google associate rozetleri. Bu rozetler arasında bazı farklılıklar vardır.

Google premier, Google partnership ve bunların eğitim özellikleri de farklıdır. Farklılıkları aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

Bir şirket, Google Reklamcılığı konusunda uzman olan iki veya daha fazla kişiye sahip olduğunda birinci sınıf Google iş ortağı olarak nitelendirilir. Google ile premier iş ortaklığı için en az 2 kişinin sertifikalı olması gerekir. Google premier ortaklığı bu kriterleri karşılamalıdır. Google iş ortakları ile Google premier arasındaki bir diğer önemli fark da şirketin harcama düzeyidir. Yukarıda belirtildiği gibi, şirketin 90 gün içinde 10000 dolardan fazla harcama yapması gerekir.

Google Premiere ve Google Partnership’in her ikisi de farklı düzeylerde destek ve erişim sunar. Bu görsel farklılıkları anlamanıza yardımcı olacaktır.

Google ortaklığı, çalışanların Google reklamları oluşturma sertifikasına sahip olabilmeleri için bir şirketle bağlantılarının olmasını gerektirir. Google’ın algoritmalarının nasıl çalıştığını bilmeleri ve ayrıca reklamları yönetebilmeleri gerekir.

Premier Ortaklık: Gereksinimler

Google, Premier İş Ortaklarının 2022 yılına kadar mevcut statülerini koruyacaklarını belirtiyor. Google, Premier Ortaklık öğelerine erişmek isteyen Premier Ortakları kendileriyle iletişime geçmeye teşvik ediyor.

Bir iş ortaklığı oluşturmak için 20 Şubat 2022 tarihinden itibaren belirli şartlar geçerli olacaktır. Bu gereklilikler aşağıda listelenmiştir.

 • Katılımcı şirketler %3 kategorisinde yer almalıdır.
 • En iyi %3’lük şirketler, müşteriyi elde tutma ve büyüme, ürün çeşitliliği, yönetilen hesaplara yapılan reklam harcamaları ve müşteri sayısı gibi faktörlere göre değerlendirilir.
 • Yıllık değerlendirmeler yapılacaktır.

Google Partners’ın avantajları nelerdir?

 • Dijital pazarlama alanında uzmanlaşmış bir ajans olan Google Partners, Google Ads kampanyalarının ne kadar başarılı olduğuna bağlı olarak rozetler ekleyebilir. Bu rozetler şirketin uzmanlığını gösterir.
 • Google İş Ortakları, müşterilerine reklamlarının işe yaradığı konusunda güvence verebilir. Başarılı reklamlar, çalışmanın müşterinin hedef kitlesine uygun olarak yapıldığını ve reklamların dönüşümlerden sorumlu olduğunu gösterir.
 • Google iş ortağı rozeti, dijital pazarlama sektöründeki statüyü ve güveni temsil eder.

Similar Posts