Instagram Benzeri En İyi Uygulamaların Listesi

4 minutes, 8 seconds Read

 

En iyi Instagram benzeri uygulamalar 2023

En büyük sosyal medya platformu olan Instagram, kazandığı kadar kullanıcı da kaybediyor. Instagram’ın Facebook tarafından satın alınması bu kayıpların arkasındaki birçok nedenden biri.

Instagram’ın kullanıcıları, Facebook’un veri sattığına dair soruşturma ve iddiaları yansıttı. Instagram’ın çoklu algoritmaları ve reklamları da bir başka etken. Bu da kullanıcıları Instagram benzeri uygulamalar aramaya yöneltiyor.

Ücretsiz Instagram Uygulamaları Listesi

Instagram, kullanıcıların takipçileriyle fotoğraf paylaşmasını sağlar. Pazarlama ve güvenlik sorunları nedeniyle kullanıcılar Instagram’ı terk ediyor. Bu uygulamalar Instagram’a benzer ve kullanıcıların fotoğraf paylaşmasına izin verir.

Kullanıcılar bu kayıplar nedeniyle Instagram alternatifleri arıyor. Artan bu talebe yanıt olarak, giderek artan sayıda uygulama geliştirildi.

Aşağıda Instagram benzeri uygulamaların bir listesini bulabilirsiniz.

1. Instagram benzeri EyeEm uygulamaları

Uygulama, kendi fotoğraf filtreleri ve düzenleme seçenekleriyle birlikte gelir. EyeEm, Instagram’a benzer çünkü kullanıcıların fotoğraflarla öne çıkmasını sağlar. EyeEm, kullanıcılara fotoğrafları çerçeveleme ve renklendirme dahil olmak üzere Instagram ile aynı seçeneklere izin veren bir uygulamadır. Hem Android hem de IOS desteklenmektedir.

2. Pinterest – Instagram Uygulamaları

Pinterest, geniş bir içerik yelpazesi sunan çevrimiçi bir görsel platformdur. Bu uygulamanın popülerliği son birkaç yılda artmıştır. Pinterest’in Instagram’dan farkı, televizyon programlarından modaya, saç stillerinden yemek tariflerine kadar her şeyin yer aldığı bir bölüme sahip olmasıdır. Pinterest, platformlarını kullanıcıların takipçileriyle olan ilişkilerinden çok arama kalitesine göre kategorize ediyor.

3. VSCO birçok yönden Instagram’a benzer

VSCO bir fotoğraf düzenleme uygulaması olarak daha popüler hale geldi. VSCO, fotoğrafları düzenlemenize ve efektler eklemenize izin vermesi açısından Instagram’a benzer. Fotoğraflarınızı düzenleyerek ve VSCO’da paylaşarak takipçi kazanabilirsiniz. VSCO, Apple veya Play Store’dan indirilebilir.

4. Flickr’a benzer Instagram benzeri uygulamalar

Flickr, Instagram’a benzer en popüler uygulamadır. Bu uygulama geniş bir görsel kategoriye ve iki arayüze sahiptir – ücretli ve ücretsiz. Ödeme yaparsanız fotoğraflara istediğiniz kadar erişebilir, indirebilir ve paylaşabilirsiniz. Ücretsiz sürüm yalnızca 1.000 fotoğraf paylaşmanıza izin verir. Bazı fotoğraflara erişmek zordur.

5 . Snapchat Alternatifleri – Instagram

Snapchat başlangıçta insanların görsel iletişim kurmasını sağlamak için oluşturuldu. Snapchat, Instagram gibi uygulamalardan daha popüler hale geliyor. Snapchat, özellikle son güncellemeleriyle birlikte, sıklıkla Instagram ile karşılaştırılıyor. Hikaye, görüntü paylaşımı ve çoklu takipçi yayılımı özellikleri onu benzer kılıyor.

6. Tumblr Instagram ile Benzer Uygulamalar

Tumblr, 2007’den beri popüler olan bir sosyal medya platformudur. Kullanıcıların içerik paylaşmasına olanak tanır. Tumblr’ın ana amacı, kullanıcıların “bloglar” oluşturmasına ve ardından seçtikleri içeriği paylaşmasına izin vermektir. Tumblr artık fotoğraf ve video paylaşımı için de popüler bir platform. Tumblr’ın görsel paylaşımı zaman içinde arttı ve birçok blog hesabı artık fotoğraf da paylaşıyor. Kullanıcılar kendi kategorileriyle ilgili fotoğraflar paylaşıyor. Sonuç olarak çok çeşitli fotoğraflar ortaya çıkıyor.

7. Vero – Instagram Benzer Uygulamalar

Vero, herhangi bir algoritma veya reklam kullanmayan çevrimiçi bir platformdur. Benzersiz bir tasarıma sahiptir. Uygulama çok iyi bilinmese de, kullanıcı tabanı yüksek bir kalite seviyesine sahiptir. Bu uygulama, kullanıcıların takip ettikleri kişilerle mesajlaşmalarına ve görüntülü sohbet etmelerine ve aynı zamanda fotoğraf paylaşmalarına izin vermesi açısından Instagram’a benzer. Hem IOS hem de Android’de mevcuttur.

Benzer Uygulamalar 500px Instagram

500px, modern ve minimalist arayüzü ile değerli bir Instagram rakibidir. Bu uygulama, biri ücretsiz diğeri ücretli olmak üzere iki arayüze sahiptir. Kullanıcının resimler için birçok seçeneği vardır. Ücretsiz kullanıcılar haftada yalnızca 7 kez gönderi paylaşabilir. Ödeme yaptığınızda birçok yenilikçi özelliğin kilidini açabilir ve paylaşım sınırını kaldırabilirsiniz.

Instagram benzeri uygulamalar hakkında bilmeniz gerekenler

Instagram gibi bir uygulamayı kullanırken güvenliği göz önünde bulundurmak önemlidir. Instagram, son zamanlarda güvenlik ve sözleşmelerle ilgili sorularla karşılaşmış olsa da harika bir uygulamadır. Instagram güvenlik sunar, ancak korumalı özellikleri etkinleştirmek daha iyidir.

Bu uygulamalar Instagram’a benzer özellikler sunabilir. Bu uygulamalar Instagram benzeri olarak adlandırılabilir, ancak her birinin kendi özellikleri, araçları ve arayüzleri vardır.

Similar Posts