14 Ücretsiz En İyi Canlı Yayın Uygulamaları 2023

6 minutes, 52 seconds Read

2023’ün En İyi Canlı Yayın Uygulamaları

İnternet ve diğer teknolojiler gelişti. Canlı Yayın Uygulaması hakkında daha fazla bilgi edinin: Canlı Televizyon Yayını Yapan Siteler Bunları her gün kullanıyoruz. Neden? Ama neden? Ayrıca buraya tıklayarak programlarımız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Birçok uygulama canlı yayın yaparak para kazanabilir.

Özellikleri karşılaştırarak ihtiyaçlarınızı karşılayan canlı yayın platformunu seçin.

En İyi Canlı Yayın Uygulamaları 2023

Sosyal medya uygulamaları giderek daha popüler hale geldi ve kullanıcıların isteklerine göre uyarlandılar. Tüm sosyal medya uygulamaları artık canlı yayın sunuyor, ancak bundan gelir elde edenler en popüler gibi görünüyor.

Canlı yayın, kişisel bloglar ve marka blogları için vazgeçilmezdir. Canlı yayın uygulamaları ve platformları, yayıncıların yeni kitleler ve kullanıcılarla bağlantı kurarak para kazanmalarına olanak tanır. İşte en iyi canlı yayın uygulamalarını içeren bir liste.

1. Twitch

Twich canlı yayıncılar tarafından tercih ediliyor. Twich en genç izleyici kitlesine sahip ve yayıncılar siyaset, gündem, gazetecilik, oyun vb. birçok konuda yayın yapabiliyor.

Twitch Live, oyunlarını canlı yayınlayan kullanıcıların tercih ettiği bir uygulamadır. Doğrudan yayıncıya mesaj gönderebilir, sohbet edebilir ve hatta bağış yapabilirsiniz.

Twitch’in popülerliği büyük ölçüde kullanıcı deneyiminden de kaynaklanıyor. Platformun kullanımı hem yeni yayıncılar hem de izleyiciler için çok kolay. Twitch mobil cihazlardan, tabletlerden ve bilgisayarlardan canlı yayın yapılmasına izin veriyor.

Twitch’te nasıl canlı yayın yapabilirim?

 • Sağ üst köşedeki profil simgesine tıklayarak giriş yapın.
 • “Canlı Yayın” üzerine tıklayın.
 • Canlı yayın yapmak istediğiniz kategoriyi seçin.

2. Discord

Genç kitle, oyun oynarken canlı yayın yapmak için Discord kullanıyor.

Discord diğer canlı yayın uygulamalarından farklıdır çünkü kendi özel kanallarınızı ve sunucularınızı oluşturmanıza izin verir.

Discord, canlı akışı özelleştirmek için diğer tüm sitelerden daha fazla seçeneğe sahiptir. Bu uygulama diğer canlı yayın uygulamalarından farklıdır. Özel yayınlar, sunucular veya diğer hizmetler oluşturabilirsiniz.

3. Facebook Live

Facebook dünyanın en popüler sosyal medya uygulamasıdır. Geniş kitlesi onu canlı yayıncılar için bir favori haline getiriyor.

Facebook Live, canlı yayın için en popüler platformdur. Facebook en popüler canlı yayın platformudur çünkü hem kaliteli yayınlar hem de kesintisiz canlı yayın sunan eski bir sosyal medya web sitesidir. Facebook, mobil cihazlarda, tabletlerde ve bilgisayarlarda kullanılabildiği için canlı yayın için en popüler programlardan biri haline geldi.

Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır

 • Facebook’un sol üst köşesindeki “kamera “ya tıklayın.
 • Sağa doğru kaydırırsanız, “Canlı Yayınlar” simgesi görünecektir.
 • Yayın başlamadan önce izleyicilerinize ne yapacağınızı açıklayın.
 • Hazırsanız canlı yayına şimdi başlayabilirsiniz.

4. WatchESPN

WatchESPN en iyi spor yayınları deneyimini sunuyor. Canlı video akışı için en popüler uygulama olan WatchESPN, aynı zamanda gençlerin oyun oynayabileceği bir platformdur.

WatchESPN Canlı Yayın Uygulaması futbol, basketbol ve voleybol gibi sporların yayınları arasında seçim yapmanızı sağlar. Önceki yayınların kayıtlarını izleyebilirsiniz.

5. Bigo Canlı

Bigo Live, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünyanın dört bir yanında önde gelen bir canlı yayın hizmetidir. Bigo Live, tüm canlı yayın web siteleri arasında en güncel arayüze sahiptir. Basit bir yayın, izleyicilerle etkileşimi kolaylaştırır.

Bigo Live, izleyicilerin ve yayıncıların dans, müzik veya kültürler gibi konuları keşfetmelerine veya diğer ülkelerdeki insanlarla bağlantı kurmalarına olanak tanır. Bu platform, yayıncıların canlı yayınlar sırasında hediyeler alarak para kazanmalarını sağlar.

 1. Postegro Benzer Uygulamalar
 2. Periscope ve benzeri uygulamalar
 3. Instagram Akışı Yenilenirken Hata Oluştu
 4. Tiktok Explorateur Engelini Kaldır

6. Dacast

Bu, canlı yayın için en iyi uygulamadır. Bu uygulama, hem amatörlerin hem de günlük canlı içerik yayınlayan profesyonellerin ilgisini çektiği için popülerdir. Ücretsiz ve ücretli kullanım için mevcut olduğu için özelleştirilebilir. İlk kez amatör bir yayıncıysanız herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

Dacast, Media Reader Choice Awards 2015’te canlı yayın web siteleri kategorisinde finalist olduğunu duyurdu.

7. Instagram Canlı

Instagram, Facebook, Whatsapp ve Meteverse’den sonra en büyük üçüncü canlı yayın uygulamasıdır. Platformun devasa kullanıcı tabanı ve sürekli canlı akışı, onu canlı yayın için en popüler uygulamalardan biri haline getiriyor.

Instagram Live, yayınları doğrudan akıllı telefonunuzda veya tabletinizde görüntülemenize olanak tanıyan birkaç canlı yayın platformundan biridir. Ayrıca, izleyicilerden yayın sırasında canlı yayına geçmeleri istenebilir.

Abonelerinize canlı yayın için bildirim veya davet gönderebilirsiniz. Bir yayını başlattıktan sonra kolayca sonlandırabilirsiniz.

8. Kickflip

Yazılım geliştiricilerin özelleştirdiği açık kaynaklı bir canlı yayın programı olan Kickflip, en çeşitli olanlardan biridir. Bu, teknik bilgi ve kod gerektirme söz konusu olduğunda tüm canlı yayın uygulamaları arasında en az popüler olanıdır.

9. YouNow

YouNow başlangıçta blog sahiplerinin bloglarını yayınlamalarını sağlamak için geliştirilmiştir. Canlı yayın uygulamalarının giderek daha popüler hale gelmesiyle YouNow daha çok bir canlı yayın uygulaması olarak gelişti.

10. Canlı Yayın

Livestream’in bir ana özelliği var: sadece bir ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Livestream diğer canlı yayın uygulamalarından daha fazla ücret alıyor. Bu siteler ücretsiz değil, ancak ücretli. Reklam yoktur ve platform daha yüksek kalitededir.

11. Streamroot

Streamroot, profesyonel içeriği işlemek için bir platform arayan yayıncılar için harika bir araç olabilir. Streamroot, yalnızca profesyoneller için tasarlanmış bir canlı yayın platformudur.

Örneğin Streamroot çok fazla teknik veya kod bilgisi gerektirir. Bu platformlar birçok küresel şirket ve kurum tarafından kullanılmaktadır. Amatörler canlı yayın için daha basit bir web sitesi seçmelidir.

12. Youtube Canlı Yayın

Dünyanın en büyük video paylaşım uygulaması olan YouTube’a şimdi de canlı yayın eklendi. Geniş kullanıcı kitlesi ve kaliteli altyapısı nedeniyle YouTube, popüler bir canlı yayın uygulaması haline geldi.

Youtube, canlı yayın için son derece popüler bir platformdur. Yayıncılar, canlı yayınlar ve oyunlar sırasında izleyicileriyle iletişim halinde kalabilirler. Ayrıca haber sunarken, gündem sunarken veya sunum yaparken de onlarla bağlantıda kalabilirler. Youtube diğer canlı yayın uygulamalarından farklıdır çünkü en az 100 aboneye sahip olmanızı gerektirir.

13. Bambuser

Bambuser programı 2007 yılında İsveç’te başlatıldı. En popüler canlı yayın programlarından biridir. Bu platformun en dikkat çeken özelliği gazetecilerin ve haber sektörlerinin canlı yayın için tercih etmesidir.

14. Twitter Periscope

Canlı yayın siteleri ve programlarının sayısı arttıkça güncellenen ve değiştirilen sosyal medya uygulamaları canlı yayın uygulamalarına dönüşebiliyor. Twitter Periscope bu uygulamaların ilkiydi.

Twitter Scope, tüm kitlelere ve konulara yönelik içeriğe sahip olduğu için diğer canlı yayın uygulamalarına tercih ediliyor.

Twitter Scope, kitlenizle canlı iletişim kurmanızı sağlayan bir araçtır. İzleyicilerinizle sohbet edebilir veya yayınınızı canlı olarak yayınlayabilirsiniz. Twitter kapsamı, tüm canlı yayın web siteleri arasında en popüler olanıdır. Bunun nedeni, akıllı telefonlar ve tabletler gibi farklı cihazlarda çalışmasıdır.

Similar Posts